Pierwsza marka dla miłośników dzikich zwierząt, która realnie wspiera gatunki zagrożone.
Strona główna » Wybieraj mądrze

Wybieraj mądrze

Czy moda może być ekologiczna?

Wiemy, że ubrania nie powstają z powietrza, a produkcja odzieży - każdej - wymaga wykorzystania zasobów naturalnych. Trudno jednak wyobrazić sobie nasze życie bez ubrań. W zrównoważonej modzie chodzi przede wszystkim o świadome wybory.

 

Ubrania fast fashion, szyte na jeden sezon, ze słabej jakości sztucznych materiałów, okupione cierpieniem, produkowane w nadwyżkach, które następnie zostaną spalone lub wyrzucone na wysypisko śmieci.  

albo

Ubrania in house, szyte lokalnie, z naturalnych, trwałych tkanin, produkowane z poszanowaniem praw człowieka i w ilościach, na które faktycznie jest zapotrzebowanie. 

Wybór należy do Ciebie. 
 

W FAVNIE stawiamy na jakość, polską produkcję, lokalnych dostawców i misję ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. Żyjemy w Polsce, szyjemy w Polsce, tu płacimy podatki i stąd wspieramy globalne inicjatywy proekologiczne. 

 

Jak FAVNA wspiera faunę
W przeciwieństwie do marek wybierających ilość ponad jakość i godne warunki pracy, my stawiamy na zrównoważoną modę, ekologiczne materiały i produkcję szanującą prawa człowieka. Pokazujemy, że stylowe i wygodne ubrania streetwear nie muszą wiązać się z tanią produkcją w słabo rozwiniętych krajach i przyczynieniem się do niszczenia środowiska. Mogą być szyte lokalnie, z pasją i na wiele sezonów. 

 

Nasza odzież nie skupią wokół nazwiska projektanta. W centrum Favny znajdują się zwierzęta: każdy produkt przedstawia zagrożone gatunki z czerwonej listy IUCN. Szyjemy ubrania z wizerunkami zwierząt narażonych na wyginięcie, takich jak: panda wielka, tygrys azjatycki, goryl górski, koala australijski, ryś iberyjski, żółw caretta. Każdy T-shirt, bluza czy spodnie to Twój indywidualny #EGZEMPLARZCHRONIONY, który możesz nosić z dumą i manifestować potrzebę ochrony zwierząt. 
 

Współpracujemy z Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUCN), która aktywnie działa na rzecz zwiększania populacji dziko żyjących zwierząt. Każdy zakup w naszym sklepie to cegiełka finansowa na rzecz PKK IUCN (przekazujemy część kwoty z zakupów). Jesteśmy dumni, że w ten sposób możemy przyłączyć się do ochrony środowiska naturalnego. 

 

Materiały FAVNA 

Do produkcji naszych ubrań używamy ekologicznych materiałów, takich jak bawełna organiczna. W niektórych naszych ubraniach znajduje się domieszka poliestru z recyklingu. Dlaczego? Zaledwie kilka procent tego surowca znacznie zwiększa trwałość ubrań. To oznacza, że możesz cieszyć się jakością i swoim własnym #egzemplarzemchronionym na dłużej. 
Guziki w naszych ubraniach również powstały z surowców naturalnych: są wykonane z COROZO, czyli z suszonych orzechów, wyselekcjonowanych z tropikalnej palmy pochodzącej z Ekwadoru. 

 

Etykieta FAVNA

Nasza etykieta ubraniowa to nie kolejny kawałek papieru, który odetniesz i wyrzucisz. Produkujemy ją z papieru czerpanego, jest więc w 100% biodegradowalna i ekologiczna. Każda etykieta favna posiada nasiona roślin pożytkowych / nektarodajnych, które są pożywieniem dla pszczół. Etykietę można zasadzić na balkonie, w ogrodzie lub pobliskiej polanie. I obserwować, jak wyrasta roślina, z której dobroci czerpać będą okoliczne pszczoły. 

Przy zawieszkach znajdziesz naturalny sznurek jutowy (w 100% biodegradowalny).

Wierzymy, że świadoma moda może zrzeszać bohaterów i wspierać działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Dołącz do nas i zostań jednym z #natureheroes!


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu