Pierwsza marka dla miłośników dzikich zwierząt, która realnie wspiera gatunki zagrożone.
Strona główna » Pielęgnacja

Pielęgnacja


W FAVNA stawiamy na trwałe materiały najwyższej jakości, dzięki czemu nasze produkty będą Ci służyć przez wiele sezonów. Istotna jest również prawidłowa pielęgnacja która może sprawić, że twoje ulubione ubrania będą wyglądać jak nowe, nawet po wielokrotnym praniu. A co więcej, możesz zadbać o swoje ubrania w sposób bardziej przyjazny dla środowiska, korzystając z naturalnych metod dbania o odzież. Wystarczy stosować się do kilku prostych zaleceń:

1.    Pierz ubrania tylko wtedy gdy jest to konieczne.
Stosuj umiar w praniu swoich rzeczy, częste pranie sprawia, że wszystkie ubrania szybciej się niszczą. 

2.    Pierz w niskich temperaturach.
Wysoka temperatura prania może powodować kurczliwość materiału oraz negatywnie wpływać na intensywność koloru. Zdecydowanie zalecamy prać w niskiej temperaturze tj. 30 C i przy niskich obrotach.

3.    Pierz ubrania na lewej stronie.
Pierz ubrania na lewej stronie, aby zapobiec blaknięciu kolorów i ewentualnym uszkodzeniom na powierzchni materiału. Pamiętaj też o zapięciu guzików czy suwaków, mogą one w praniu uszkodzić inne ubrania.

4.    Jeśli to konieczne, prasuj na lewej stronie.
Prasuj ubrania na lewej stronie, aby uniknąć uszkodzenia materiału. Ustaw żelazko na niską temperaturę, unikaj prasowania nadruków lub haftów.


Możesz również rozważyć używanie naturalnych detergentów:

Soda oczyszczona - soda oczyszczona jest skutecznym środkiem piorącym, który pomaga usunąć plamy i neutralizować nieprzyjemne zapachy. Można ją dodać do prania wraz z proszkiem do prania, a także użyć jej jako składniku domowego płynu do prania.

Kryształki mydlane - kryształki mydlane to naturalny i biodegradowalny detergent, który skutecznie usuwa zabrudzenia i nie pozostawia szkodliwych śladów na środowisku. Można je dodać do pralki razem z ubraniami, a także użyć jako składnik domowego płynu do prania.

Orzechy piorące - orzechy piorące to naturalny i ekologiczny detergent, który pochodzi z drzewa mydlanego. Mogą być stosowane jako zamiennik proszku do prania. Orzechy należy umieścić w specjalnej siateczce, która jest dołączana do zestawu. Dzięki temu można ich użyć kilka razy.

Ocet - Dodany do prania pomaga usunąć plamy i wybielić tkaniny. A po przygotowaniu pasty z octu i sody oczyszczonej możesz skutecznie usunąć żółte plamy pod pachami.  Odmierz dwie części octu na trzy części sody, by powstała gęsta pasta. Nanieś ją na żółte plamy na ubraniach i odczekaj godzinę. Następnie upierz w pralce.

Boraks - boraks jest naturalnym środkiem piorącym, który pomaga usunąć plamy i zapobiega osadzaniu się kamienia w pralce. Można go dodać do prania wraz z proszkiem do prania, a także użyć jako składniku domowego płynu do prania.

 

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu