Moda inspirowana przyrodą. Twój manifest ochrony dzikich zwierząt.
Strona główna » Blog » Jak kochają zwierzęta?

Jak kochają zwierzęta?

alt
Miłość w świecie zwierząt to skomplikowana sprawa. Czasem nas rozczula (jak na przykład łączące się w pary na całe życie pingwiny), czasem szokuje (jak morderczo-miłosne relacje pająków). Świat zwierząt zdominowany jest przez instynkty i rywalizację, a jednak również tam możemy znaleźć ciekawe oblicza “miłości”. Oczywiście jest to zupełnie inny rodzaj uczucia, niż ten, który znamy my, ludzie. A mimo to… 

Goryl górski uczy, jak troszczyć się o innych 

Nasi “małpi kuzyni” żyją w społecznościach rodzinnych, gdzie opiekują się sobą nawzajem, dbając o najmłodsze i najsłabsze osobniki. 

Duże koty są z natury samotnikami, ale…

Nic tak nie chwyta za serce jak lwice, tygrysice czy jaguarzyce broniące swoich młodych. Instynkt przetrwania czy matczyna miłość?

Kwezal herbowy, tukan tęczodzioby i puchacz śnieżny mogą być symbolami wierności

Kwezale łączą się w pary i pozostają wierni swoim partnerom przez całe życie. Podobnie jak puchacze śnieżne, które wspólnie polują i dzielą terytorium. I wreszcie tukany tęczodziobe – te z kolei troszczą się o partnerów, dzieląc się zdobytym pożywieniem.  

Pandy wielkie z ogromny sercem dla potomstwa
Choć pokaźnej budowy, pandy wielkie są niezwykle delikatne i czułe wobec swojego potomstwa (ciekawostka: mała panda wielka jest naprawdę… maleńka, dlatego wymaga szczególnej troski).

Wilk szary to drapieżnik, który dla swoich braci zrobi wszystko
"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" to motto każdej wilczej rodziny. W grupach żyjących na wolności nie ma bezwzględnej walki o przywództwo, czy też o możliwość rozrodu. Naczelna “para rodzicielska” wilków kieruje pozostałymi osobnikami. 

Nie ma jak u mamy… koali
Obrazki mamy z młodymi to jeden z najpopularniejszych wizerunków koali. Nic dziwnego! Matki spędzają dużo czasu na opiece nad swoimi dziećmi.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog